• Hypotekárne úvery – prednáška
          • Problematika hypotekárnych úverov rezonuje v spoločnosti pre stále sa zhoršujúce podmienky ich poskytovania pre klienta.  Bolo preto žiadúce, aby žiaci boli oboznámení so všetkými možnosťami – ako získať nehnuteľnosť – keď budú riešiť otázku samostatného bývania.
        • Odborná exkurzia v Metsä Tissue
          • Trieda I. A sa 13. decembra 2023 zúčastnila spolu s Ing. Fojcíkovou a Ing. Hlačinovou prehliadky podniku Metsä. Odborný výklad zamestnancov – pánov Ďurneka a Planetu – bol naozaj veľmi pútavý.
        • Mini-Erasmus v Bratislave
          • V dátumoch od 19. až 23. novembra sa žiačky Soňa Hrušíková (V.H), Nikoleta Kontšeková (V.H), Adriana Führichová (IV.B) a Zuzana Singerová (IV.B) zúčastnili programu Mini-Erasmus v Bratislave.
        • Workshop - Podnikateľský zámer
          • Dňa 1. 12. 2023 sa triedy 3.G a 3.H zúčastnili workshopu s názvom Podnikateľský zámer. Študenti si vyskúšali vytvoriť vlastnú firmu a spísať takzvaný “business model canvas” S pomocou pána Pražáka a pána Foltýna zo Slezskej univerzity v Opave.
        • Exkurzia BeLenka
          • Dňa 29.11. 2023 sa naša III.G trieda zúčastnila na odbornej exkurzii vo výrobnej firme BeLenka. Navštívili sme nové kancelárske priestory na Obchodnej ulici v Žiline. Priestory boli veľmi pekné, moderné a voňali novotou.
        • NBS očami hovorcu / novinára
          • V mesiaci november sa v IV.A triede uskutočnila akcia „NBS očami hovorcu / novinára“, kde sme prezentovali prezentácie podľa predom zvolenej témy, ako napríklad: environmentálna politika NBS, zberateľské a pamätné mince, vzdelávanie verejnosti, DOD v NBS, web stránka NBS predstavenie, mobilná peňaženka, biometria v bankovníctve, štatistika NBS, spracovanie peňazí a výmena peňazí, falzifikáty, menová politika, informácie pre média, blogy NBS, ochrana finančného spotrebiteľa a pod.
        • Vyhrali sme!
          • Dňa 22. novembra 2023 sme sa zúčastnili regionálneho kola hry FINANČNÁ SLOBODA. Žiačky, ktoré vyhrali školské kolo v končiacich ročníkoch, konkrétne zo IV. A Emma Hundáková a Nikola Mohyláková, zo IV. B Emma Tamášiová a Sabína Obrtancová, z V. G  Alexandra Babušová a Katarína Janíčková, z V. H Lucia Labantová a Zdenka Hvolková, postúpili a v priestoroch OVB zasadli za hracie stoly.
        • Emócie v marketingu
          • V dňoch   14.11.2023  sa triedy  2.A, 2.B  a 3.G a  3.H pod záštitou Mladého podnikavca zúčastnili  workshopu  na tému  Emócie v marketingu.
        • Imatrikulácie
          • Dňa 3.11.2023 sa naši prváci zúčasnili imatrikulácií a začlenili sa tak medzi oficiálnych študentov našej školy. Z dôvodu nepriaznivého počasia sme museli program presunúť do vnútorných priestorov a rozdeliť ho na dve časti.
        • Beseda s klientami z CSS Synnómia
          • S Centrom Sociálnych Služieb spolupracujeme v systéme duálneho vzdelávania, ako s našim zamestnávateľom,  už tretí rok. Od 11.10. 2023 si žiaci školy mali možnosť v oddychových  zónach pozrieť výstavu obrazov s názvom „Dotyky“.