• NOC LITERATÚRY NA OAVOZA
          • Noc zo stredy 21. septembra na štvrtok bola pre našu školu výnimočná. Vďaka projektu Noc literatúry totiž OAVOZA ožila v čase, kedy už zvyčajne zíva prázdnotou. Od 18:00 do 22:00 sa priestormi audiovizuálnej učebne v pravidelných polhodinových intervaloch niesli slová ukážok súčasnej európskej literatúry.
        • Slávnostné otvorenie školského roka 2022/23
          • Takto sme odštartovali školský rok 2022/2023! Prvý školský deň sme sa ako vždy stretli na našom ihrisku, no tentokrát nás svojou návštevou poctili aj predsedníčka ŽSK, riaditeľ Odboru školstva a športu ŽSK spolu s predsedom regionálnej komory SOPK.
          • Riaditeľka školy v súlade s § 153 ods. 1 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v súlade so zákonom č. 596/2008 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Vyhláškou č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácií školského roka na ZŠ, na SŠ, na ZUŠ, Dohovorom o právach dieťaťa prijatým dňa 20.11.1989 Valným zhromaždením OSN, Sprievodcom šk. rokom MŠ, vedy výskumu a športu SR, Metodickým usmernením MŠ, vedy výskumu a športu SR č. 7/2006 z 28. marca 2006 k prevencii a riešeniu šikanovania žiakov v školách a školských zariadeniach, Metodickým pokynom MŠ, vedy výskumu a športu SR č. 21/2011 na hodnotenie a klasifikáciu žiakov SŠ, Organizačnými pokynmi pre riaditeľov škôl vydáva tento školský poriadok, ktorý bol prerokovaný v rade školy, v pedagogickej rade a bol konzultovaný so školským parlamentom a rodičovskou radou.

Čl. 1

Úvodné ustanovenia

(1) Obchodná akadémia, Veľká okružná 32, 011 57 Žilina (ďalej len „obchodná akadémia“ alebo „Obchodná akadémia v Žiline“) je stredná odborná škola v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ktorú si žiak zvolil dobrovoľne, a preto je povinný rešpektovať pravidlá školy a Školský poriadok Obchodnej akadémie v Žiline.

• Súťaž „Naj účtovník“ má víťaza
          • Ako po iné roky, aj tento rok sa na našej škole uskutočnila súťaž „Naj účtovník“. Triedne marcové kolo rozhodlo o účastníkoch školského kola, keďže vstupenkou doň boli vynikajúceho výsledky a mnohí z nich stratili len pár bodov. Svoje sily si tak zmeralo 18 najlepších žiakov z ročníka.
        • RoadTrip 2022
          • Úrad vlády SR zorganizoval zaujímavú aktivitu pre žiakov tretích ročníkov stredných škôl pod názvom RoadTrip 2022. Počas tejto akcie navštívili lektori Úradu vlády 20 stredných škôl v 12 mestách na Slovensku, medzi nimi aj Žilinu. RoadTrip pre našu školu organizačne zastrešila pani zástupkyňa Ing. Darinka Kolmanová a zúčastnili sa ho dňa 9.6.2022 žiaci III.G a III.H. triedy.
        • Kvalitné online vzdelávanie počas pandémie
          • Veľmi sa tešíme, že vďaka podpore Nadácie Kia Slovakia sme mohli zakúpiť dataprojektor a počítač s monitorom do ďalšej triedy, v ktorej sa žiaci vzdelávajú v systéme duálneho vzdelávania. Prostredníctvom grantu sme mali možnosť získať 1000 Eur na projekt s názvom „Kvalitné online vzdelávanie počas pandémie“.
        • Výlet do Viedne
          • Dňa 6. júna 2022 sme sa zúčastnili výletu vo Viedni spolu s 3.A, 3.G a 2.B. Mesto nás ihneď privítalo krásnym slnečným počasím.
            Naša exkurzia začala návštevou bývalého letného sídla Habsburgovcov, a tým je zámok Schönbrunn. Oboznámili sme sa s jeho históriou prostredníctvom pôvodného nábytku a prostredia, ktoré navodilo tú správnu atmosféru sedemnásteho storočia.
        • Triedny výlet 3.B
          • Koniec školského roka si svojím výletom urýchlila aj 3.B. Od našich slovenských stôp sa dňa 23.6.2022 posunula ďalej a to k naším susedným - českým. Vrátane dlhej nočnej cesty vlakom do Prahy bolo súčasťou aj navštívenie mnohých krásnych miest ako je napr. Pražský hrad, výhliadka na Petříne alebo Karlov most.
        • NAVŠTÍVILI SME SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM V KOŠICIACH
          • Dňa 2. júna 2022 (štvrtok) sme sa my - I. A - vybrali na celodennú exkurziu do Košíc s pani prof. Kubalovou a pani prof. Jamborovou. Cestovali sme vlakom zo Žiliny tri a pol hodiny. Navštívili sme  Slovenské technické múzeum, kde sme videli písacie stroje a ďalšiu komunikačnú technológiu, zubnú techniku, umelecké kováčstvo a mnoho ďalších zaujímavých predmetov, ktoré sa využívali v minulosti.
        • Exkurzia II.H v Košiciach
          • Naši druháci s pani učiteľkami navštívili krásne Košice, kde absolvovali náučnú prehliadku technického múzea. Videli sme množstvo exponátov, medzi ktorými nechýbali ani písacie stroje z 19. storočia. Po tejto prehliadke sme sa prešli upršanými ulicami Košíc popri Dóme sv. Alžbety.
        • Exkurzia II.G v Košiciach
          • Po nútenej pauze aj naša škola opäť vyrazila do sveta -  presnejšie do Košíc - kde sa dňa 10.5.2022  žiaci našej školy zúčastnili exkurzie, aby obohatili svoje znalosti v mnohých oblastiach ako história písacích strojov, hutnícke a banícke dedičstvo východu, ale aj rozšírenie obzorov čo sa týka hviezdnej oblohy.