• ZÁMER a PODMIENKY priameho nájmu majetku Žilinského samosprávneho kraja č. 01-OAVOZA/2022

• Obchodná akadémia, Veľká okružná 32, 011 57 Žilina, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48, 011 09 Žilina (ďalej len „vyhlasovateľ“) podľa § 9a ods. 9 zákona č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov a v zmysle Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom Žilinského samosprávneho kraja v znení platných dodatkov (ďalej len „Zásad“) zverejňuje zámer prenajať časť svojho dočasne prebytočného majetku formou priameho nájmu.

Predmetom priameho nájmu sú:

- nebytový priestor o výmere 36 m2, nachádzajúci sa na prízemí stavby so súpisným číslom 1073, ktorá je postavená na pozemku parc. KN-C č. 417, zapísaná na liste vlastníctva č. 3564 pre katastrálne územie Žilina, vedený katastrálnym odborom Okresného úradu v Žiline pre vlastníka – Žilinský samosprávny kraj, v správe Obchodná akadémia, Veľká okružná 32, 011 57 Žilina.

Podmienky nájmu:

1. Najnižšia ponuková cena za predmet nájmu: 15,60 € / m2 / mesiac (36 m2 x 15,60 € = 561,60 EUR/mesiac)

Služby spojené s nájmom (dodávka elektrickej energie, tepla, pitnej a teplej vody): 50,- EUR/mesiac

1. Doba nájmu: 3 roky s možnosťou od 01.11.2022
        2. Účel nájmu: priestory je možné využívať len na prevádzkovanie školského bufetu.
        3. Lehota na doručenie cenových ponúk záujemcov je do 14.10.2022 do 10.00 h. Ponuku treba predložiť osobne na sekretariáte riaditeľky školy alebo poslať poštou na adresu: Obchodná akadémia, Veľká okružná 32, 011 57 Žilina tak, aby bola zaevidovaná na sekretariáte riaditeľky školy do 14.10.2022 do 10.00 h.
        4. Ponuka uchádzača musí obsahovať:
        • pri FO: meno, priezvisko, rodné priezvisko, adresa trvalého bydliska,
        • pri FO – podnikateľovi: meno, priezvisko, obchodný názov, miesto podnikania, IČO, DIČ, IČ DPH (ak je pridelené)
        • pri PO: obchodné meno, právnu formu, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH (ak bolo pridelené), doklad o ustanovení štatutárneho zástupcu konať za PO,

ponúknutú cenu a spôsob jej úhrady, účel využitia predmetu priameho nájmu vzhľadom na predmet činnosti, ktorý bude záujemca v priestoroch vykonávať.

1. Ponuka musí byť v zalepenej obálke, označenej heslom „Priamy nájom č. 01-OAVOZA/2022, NEOTVÁRAŤ“.
        2. Obhliadka predmetu priameho nájmu sa uskutoční 10.10.2022 v čase od 10.00 h. do 12.00 h. Mimo tohto termínu je možné obhliadku predmetu nájmu uskutočniť vo vopred dohodnutých termínoch podľa záujmu uchádzačov tak, že uchádzač nahlási svoj záujem o miestnu obhliadku predmetu nájmu telefonicky na tel. čísle: 041/7075926, mobilné číslo 0907 840 653, zástupca riaditeľky školy Ing. Rudolf Zrebný.
        3. Vyhlasovateľ je oprávnený zmeniť alebo zrušiť podmienky priameho nájmu, prípadne odmietnuť všetky predložené ponuky.
        4. Každý uchádzač je oprávnený oboznámiť sa s identifikačnými údajmi predmetu nájmu (list vlastníctva, prípadne iné písomnosti a skutočnosti viažuce sa k predmetu priameho nájmu) priamo na adrese vyhlasovateľa u kontaktnej osoby: Ing. Rudolf Zrebný, č. tel. 041/7075926, e-mail: rudolfzrebny@oavoza.sk, prípadne oa@oavoza.sk. Uchádzač sa podaním svojej ponuky zaväzuje zachovať mlčanlivosť o všetkých skutočnostiach, o ktorých sa dozvie v súvislosti s procesom získania informácií ohľadom nájmu.
        5. Uchádzač nesmie byť osobou v zmysle § 9a odsek 6 a 7 zákona č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov, o čom je povinný predložiť písomné prehlásenie ako súčasť svojej ponuky.
        6. Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo určiť právnu formu realizácie priameho nájmu nájomnou zmluvou. Uchádzač sa zaväzuje akceptovať zmluvné podmienky uvedené v nájomnej zmluve (označenie zmluvných strán, predmet nájmu, účel nájmu, výška a splatnosť nájomného, doba nájmu, práva a povinnosti zmluvných strán, skončenie nájmu).
        7. Vyhodnotenie predložených ponúk vykoná najmenej trojčlenná hodnotiaca komisia, ktorú vymenuje riaditeľka Obchodnej akadémie, Veľká okružná 32, 011 57  Žilina. Vyhodnotenie cenových ponúk na uskutoční v kancelárii sekretariátu riaditeľky Obchodnej akadémie dňa 17.10.2022 o 10.00 h. Komisia určí víťaza a poradie ostatných účastníkov a spíše zápisnicu o výsledku výberového konania. Každý uchádzač má právo zúčastniť sa na otváraní obálok.
        8. Vyhlasovateľ môže uzavrieť zmluvu s uchádzačom, ktorý bol vyhodnotený ako víťaz alebo s ďalším uchádzačom v poradí, ak víťaz v lehote určenej vyhlasovateľom nepodpísal zmluvu o nájme.
        9. O výsledku vyhodnotenia budú všetci záujemcovia písomne informovaní.

V Žiline dňa 27.09.2022

Za vyhlasovateľa:                                                                    JUDr. Jana Tomaníčková v. r.

riaditeľka školy

Všetky informácie si stiahnete v PDF dokumente: Zamer_podmienky_PNM__ZSK_2022-001.pdf