• Školské kolo SOČ

• 04.03.2024 09:13
        • Dňa 15.2.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti.
          Do práce SOČ boli zapojení študenti tretích ročníkov. Cieľom študentov bol vytvoriť dokument a prezentáciu z odboru Teória kultúry, umenie, umelecká a odevná tvorba.
        • Literárna Orava

• 27.10.2023 08:30
        • Dňa 19. 10. 2023 vyrazili študenti III.A a III.B triedy spolu s pani učiteľkami Dubcovou a Cimermanovou za poznávaním literárnej Oravy. Po pohodlnej jazde vo vyhriatom autobuse nás privítala studená a takmer vyľudnená Orava.
        • Slovenský romantizmus

• 14.06.2023 11:46
        • Dňa 7. júna 2023 sme sa spoločne s triedami 1.H a 1.G zúčastnili na obohacujúcej prednáške o romantizme na území Slovenska v období pôsobenia známych štúrovcov.
        • Záverečný ceremoniál Ceny Absynt

• 28.09.2022 19:24
        • Rečnenie, niekoľko mesiacov príprav a zaujímavé knihy. Aj o tom je Cena Absynt. Ide o školu reportáže, ktorú spoluorganizuje, ako už z názvu vyplýva, vydavateľstvo Absynt. My sme mali tú možnosť sa ako hostia zúčastniť záverečného ceremoniálu jej 5. ročníka, ktorý sa ako zvyčajne konal v rámci Žilinského literárneho festivalu.