• Štúdium v anglickom jazyku na rakúskej VŠ

• 24.10.2023 12:35
      • Aj v tomto školskom roku sme 4. októbra privítali na našej škole milú návštevu z Rakúska – pani Mag. J. Petrikic-Zlatkov z Fachhochschule Wiener Neustadt.
      • Pani Petrikic-Zlatkov poskytla našim maturantom relevantné informácie o možnostiach štúdia na tejto súkromnej odbornej vysokej škole so sídlom vo Viedenskom Novom Meste.

Škola je orientovaná najmä na úzke prepojenie štúdia s praktickými skúsenosťami, ktoré študenti získavajú na stážach v zahraničných firmách a v rámci výmenných programov na viac ako 60 zahraničných vysokých školách. Ponúka vzdelávanie v oblasti techniky, ekonomiky,  zdravotníctva, športu a bezpečnosti, a to prevažne  v nemeckom a v niektorých odboroch aj v anglickom jazyku. Už v  roku 2003 bol otvorený odbor Business Consultancy International (Medzinárodné obchodné poradenstvo). A práve tento odbor by mohol byť atraktívny pre našich absolventov  bilingválneho štúdia.

Na prednáške v anglickom jazyku sa zúčastnili žiaci piateho ročníka bilingválneho štúdia, ktorí sú aj srdečne pozvaní na Deň otvorených dverí, každoročne prebiehajúci v kampusoch vo Viedenskom Novom Meste, Viedni a Wieselburgu.

Mgr. Eva Ftoreková

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:76