• CuLtUrAL DiVeRsitY

• Naša škola bola opäť úspešná pri žiadosti o schválenie projektu v rámci platformy eTwinning. Táto platforma spája školy z celej Európy a Turecka a ponúka možnosť nadviazať dlhodobé a krátkodobé spolupráce medzi jednotlivými školami.
      • V našom projekte s názvom CuLtUrAL DiVeRsitY budú spoločne pracovať žiaci prvých ročníkov bilingválneho štúdia s partnerskými školami v Španielsku, Poľsku a Turecku. Cieľom projektu je priblížiť žiakom rôzne kultúry, spoznávať nových ľudí a miesta a rovnako aj precvičovať svoje IT zručnosti a anglický jazyk, nakoľko komunikačným jazykom projektu je angličtina. Práca bude prebiehať na vyučovacích hodinách predmetu Projekty. Jednou z prvých úloh bolo vytvorenie videa a prezentácií o našej škole, meste a krajine. Ďalšou úlohou žiakov bolo priblížiť naším partnerom spôsoby, ako na Slovensku trávime sviatky.

Veľmi sa tešíme z tejto spolupráce a veríme, že bude veľkým prínosom pre našich žiakov.

PaedDr. Katarína Capáková

Prezentácie: