• Deň finančnej gramotnosti

• 17.09.2024 07:45
      • Dňa 6. 9. 2024 sa žiaci III.A a IV.G a IV. H pri príležitosti Dňa finančnej gramotnosti zúčastnili v Akadémii+  na prednáške,  ktorá bola rozdelená na tri hlavné časti: peniaze, osobný rozvoj a podnikanie.
      • Každá z nich bola unikátne a pútavo vysvetlená. Po skončení každého bloku mali žiaci možnosť v trojiciach zhodnotiť, čo si z danej časti odniesli. Prednáška obsahovala aj zaujímavé aktivity nadväzujúce na konkrétnu tému. Traja šťastlivci, ktorí boli najaktívnejší, získali na konci odmenu v podobe knihy.

Po poslednej časti sme si všetci vyskúšali napísať svoj krátky životopis. Následne autorka najúspešnejšieho životopisu získala mimoriadne ocenenie od Akadémie+.

Finančná gramotnosť je kľúčová zručnosť pre život v modernom svete. Preto sme vďační Akadémii+ za tento skvelý zážitok a veríme, že nám táto skúsenosť pomôže lepšie porozumieť svetu financií a motivuje nás k zodpovednému prístupu k peniazom už od mladého veku.

Natália Hrudkayová, IV.H

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:137