• Naši žiaci opäť úspešní na celoslovenskej súťaži

• 21.12.2022 09:40
      • V stredu 14. decembra 2022 si v priestoroch Súkromnej SOŠ Pro scholaris v Bytčici preverilo svoje vedomosti a schopnosti osem obchodných akadémií a príbuzných odborov z celého Slovenska.
      • Práve tu sa konal  VII. ročník  celoslovenskej súťaže odborných vedomostí a praktických zručností žiakov SOŠ.

Každá škola vybrala dvoch šikovných žiakov, ktorí si ako tím zmerali sily s ostatnými v účtovníctve, ekonomike, práve, všeobecnom prehľade a tiež v prezentovaní v anglickom jazyku. Vybraní žiaci museli mať vedomosti zo všetkých týchto oblastí a naše farby a minuloročné umiestnenia v prvej trojke sa snažili obhájiť Michaela Verníčková a Andrej Slivoň zo IV.B. Táto „úderná dvojka“ v ťažkej konkurencii obsadila krásne II. miesto.

Po absolvovaní príkladu z účtovníctva, ktorý zahŕňal ručné účtovanie aj prácu v programe OMEGA, sa žiaci presunuli k ďalšej časti – k e-learningovému testu, ktorý obsahoval otázky z viacerých oblastí a preveril vedomosti, čítanie s porozumením, logické myslenie a aj tímového ducha.

Posledná časť bola pre viaceré tímy najväčšou výzvou, pretože bolo treba sa postaviť pred publikum zložené zo žiakov, učiteľov a odbornej poroty a odprezentovať v anglickom jazyku informácie o našej škole. Prezentujúci, ktorí si sami vytvorili prezentáciu, boli hodnotení v oblastiach ako verbálna a neverbálna komunikácia, slovná zásoba, výslovnosť, ale aj či bol dodržaný dress-code. Napriek malej technickej závade na začiatku sa naši žiaci popasovali s touto výzvou výborne a veľmi šarmantne si poradili aj s úvodnými ťažkosťami. Porota ocenila ich vzájomnú interakciu a vzájomnú podporu v tejto ťažkej disciplíne.

Aj takto sa chceme poďakovať organizátorom súťaže za naozaj výborne odvedenú prácu, za zaujímavý workshop pre sprevádzajúcich učiteľov, ktorí sa na chvíľu vďaka projektu e-Flip mohli ocitnúť v koži žiakov. Počas celej súťaže vládla priateľská atmosféra a sme veľmi radi, že sme tento deň zakončili úspešne s takýmto krásnym umiestením. Tiež aj touto cestou gratulujeme všetkým ku krásnym výkonom, ako aj víťazovi – Obchodnej akadémii Ružomberok a tretiemu miestu – Obchodnej akadémii Dolný Kubín.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, aby sme si mohli opäť zmerať sily, vymeniť skúsenosti a stráviť príjemné chvíle s ľuďmi, ktorí majú radi svoju prácu a školu.

Michaela Kostolná

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:42