• OLYMPIÁDA KRITICKÉHO MYSLENIA

• 19.01.2023 11:07
      • Olympiáda kritického myslenia je súťaž pre študentky a študentov stredných škôl, ktorú organizuje Slovenská debatná asociácia s cieľom systematicky rozvíjať kritické myslenie, otvorenosť a demokratické občianstvo mladých ľudí.
      • Ciele OKM:

• Posilniť odolnosť voči dezinformáciám a manipulačným taktikám
        • Rozvinúť argumentačné zručnosti mladých ľudí
        • Zvyšovať kvalitu verejnej diskusie
        • Naučiť mladých ľudí overovať správy a určovať dôveryhodné zdroje informácií
        • Vytvoriť zdravé návyky pri trávení času na sociálnych sieťach
        • Zlepšiť schopnosť korektne interpretovať dáta, štatistiky a grafy

Súťaž prebieha v dvoch vekových kategóriách a troch súťažných kolách. Olympiáda kritického myslenia vznikla v roku 2021 a o rok neskôr sa do súťaže zaregistrovalo takmer 6000 študentov z vyše 200 škôl na celom Slovensku.

Dňa 13. 12. 2022 sa konalo školské kolo súťaže. Úspešnými riešiteľmi sa stalo všetkých 9 zapojených žiakov a postúpili do krajského kola. Najlepšie výsledky dosiahli Sofia Čikotová, Marek Pobiják zo IV.H a Viktória Pečovská z I.B. Blahoželáme!

Krajské kolo sa uskutoční 28.3.2023 opäť online.

Mgr. Andrea Eliášová
        koordinátorka súťaže