• Úspešní riešitelia Ekonomickej olympiády 6. ročník - školské kolo

• 20.01.2023 08:02
      • Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z oblasti ekonómie a financií, ktorá je určená žiakom stredných škôl. Prispieva svojím poňatím k ďalšiemu rozvoju kľúčových schopností a znalostí žiakov v tomto odbore.
      • Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z inštitútu INESS.

Online testovanie v rámci hodín EKP v súčasnej dobe preverilo nielen to, ako študenti dávali pozor na hodinách, ale aj ich logické myslenie a prehľad o aktuálnom dianí na našej aj svetovej ekonomickej scéne. Otázky boli zamerané na znalosti z oblasti mikroekonómie, makroekonómie, zahraničnej ekonómie, hospodárskej politiky či EÚ.

V dňoch od 05.12 do 16.12. 2022 si naši študenti 3. a 4.roc. OA a 4. a 5.roč. BOA otestovali svoje ekonomické vedomosti v rámci školského kola Ekonomickej olympiády pod vedením Ing. Fojcíkovej, Ing Hlačinovej Ing. Vartiaka a Ing.Urbankovej. Úspešnými riešiteľmi sa stali: Michal Matejčík, Viktória Zuzíková, Samuel Randa, Lenka Kurucová, Timea Šusteková, Milan Gajdošík, Michal Mišutka a Natália Mičúchová.

Študentom gratulujeme a držíme palce v krajskom kole, ktoré sa bude konať na ŽU 14.2.2023.

Ing. Andrea Hlačinová
        koordinátor súťaže