• EXKURZIA BELENKA

• 08.12.2022 08:23
      • Dňa 29.11.2022 sa naša trieda III.G zúčastnila odbornej exkurzie v dielni a kancelárii novodobej značky BeLenka. Táto spoločnosť bola založená Jurajom Fehervárim a Lenkou Cenigovou v roku 2017 v ich garáži s inovačným nápadom vytvorenia nového ergonomického nosiča pre ich dieťa.
      • V nasledujúcich rokoch ich výroba expandovala do úžasných rozmerov a dnes budujú retailovú sieť po celom svete. Je to rodinný, zásadový podnik, ktorý používa na výrobu nosičov a barefootovej obuvi tie najkvalitnejšie materiály, je „eco-friendly” a prispieva k znižovaniu uhlíkovej stopy.

Naša exkurzia sa začala prehliadkou v krajčírskej dielni detských nosičov, kde nás oboznámili so základnými ideami tejto firmy a následne nás previedli celým procesom výroby nosičov. Pokračovali sme do kancelárie ich žilinskej pobočky, kde nám pán M. Zadňan predstavil ich barefoot kolekciu a oboznámili nás aj s ich „súrodeneckou” značkou Bareberic's.

Ďakujeme p. G. Možješovej za možnosť byť prvou školou, ktorej otvorili dvere do ich dielne a kancelárie. Exkurzia sa nám veľmi páčila a odniesli sme si množstvo vedomostí, ktoré určite využijeme počas štúdia odborných predmetov na našej škole.

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:38