• Dôchodkový systém SR

• 26.02.2024 13:51
      • Odborná prednáška na praktické porozumenie dôchodkovému systému v našom štáte sa uskutočnila 14. februára 2024 v prednáškovej miestnosti AUDIO.
      • Ing. Ján Bohušík pútavou formou priblížil žiakom Ing. R. Fojcíkovej /EKP/ - III. A triedy piliere dôchodkového systému, kde na praktických číslach poukázal na výhodnosť a nevýhodnosť fondov – indexovaných, akciových a pod., v ktorých si sporitelia sporia svoje finančné  prostriedky na dôchodok. Vysvetlil činnosť jednotlivých pilierov – priebežného, kapitalizačného ako aj dobrovoľného. Nutnosť ich založenia podložil príkladmi z praxe. Poukázal na to – kde prispieva zamestnávateľ, ale aj či je možné sa k vlastným finančným prostriedkom dostať a či sú predmetom dedenia.

Prednáška bola poučná a priniesla nové poznatky, ktoré žiaci využijú v reálnom živote pri spravovaní svojich fondov dôchodkového systému.

Ing. R. Fojcíková

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:102