• Exkurzia ČOV Horný Hričov

• 19.10.2023 21:15
      • V dňoch  05.10 a 10.10 2023 sa žiaci  tried  1.A a  1.B   zúčastnili exkurzie v Čističke odpadových vôd (ČOV) v Hornom Hričove pod vedením p. učiteliek Ing. Hlačinovej a Ing. Renáty Fojcíkovej.
      • Exkurzia bola organizovaná v rámci predmetu Tovaroznalectvo. Keďže sa žiaci v rámci tohto predmetu s princípom fungovania čističky odpadových vôd oboznámili len teoreticky, exkurzia im poskytla možnosť prakticky pochopiť jej význam a fungovanie.

Aj napriek sychravému a chladnému počasiu, žiaci mali možnosť vidieť na živo komplexný technologický postup čistenia odpadovej vody z celej Žiliny a okolia. Žiaci mali možnosť aj otestovať nákladnú váhu na určenie celkovej hmotnosti celej triedy. Mohli si  prezrieť nielen interiér ale i exteriér ČOV.

Po prvotnom „boji so zápachom“ sme so záujmom sledovali jednotlivé fázy čistenia odpadovej vody, až po jej úplné vyčistenie a odtečenie do neďalekej rieky Váh. Uvedomili sme si tak význam fungovania ČOV pre životné prostredie i pre nás ľudí.

Ing. Andrea Hlačinová