• Poodhalili sme tajomstvá zázraku z medu

• 25.10.2023 08:01
      • 19. septembra 2023 sa žiaci V. G a V. H bilingválneho štúdia obchodnej akadémie zúčastnili exkurzie vo Frýdku-Místku s triednymi učiteľmi.
      • Navštívili spoločnosť MARLENKA international, s. r. o.  Zakladateľom spoločnosti je Gevorg Avetisjan, ktorý prišiel z Arménska. Názov MARLENKA je po Gevorgovej matke a dcére, ktorej fotka je i na výrobkoch.

Maturanti – bilingvalisti, si vypočuli históriu vzniku mladej a úspešnej spoločnosti v anglickom jazyku.

Pre žiakov i učiteľov bola pripravená ochutnávka niektorých výrobkov spolu s chutnou kávičkou Marlenka Café.

Následne žiaci pokračovali a mali možnosť zažiť prehliadku výrobného procesu obľúbenej medovej torty prechádzaním priestorov, odkiaľ videli priamo na výrobné linky. Tak neváhali a nahliadli ako sa vyrába na výrobnej linke medová torta. Oboznámili sa s históriou a vývojom spoločnosti Marlenka.

Súčasťou výrobného závodu je i predajňa, kde sme si nakúpili produkty spoločnosti domov.

20. septembra 2023 navštívili výrobný podnik Marlenka žiaci IV. A a IV. B triedy.

Prehliadka, prezentácia spoločnosti, výroba, nákupy – všetko sa nieslo v jednom móde. Tým bol med ako hlavná prísada výrobkov spoločnosti Marlenka.

Ing. Lenka Synáková

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:77