• JARNÁ KVAPKA KRVI

• 22.03.2023 10:38
      • Sme vďační našim 28 študentom a kolegovi, ktorí sa dňa 20.3.2023 zapojili do našej každoročnej akcie jarnej kvapky krvi. Tím z NTS Žilina, k nám zavítal ráno o 8.40 a pustili sa do prípravy triedy.
      • Dobrovoľní darcovia 18+ a 50kg+ postupne prichádzali podľa rozpisu, vyplnili vstupné dotazníky, občerstvili sa dobrým čajom a keksom, prešli vstupným vyšetrením a rozhovorom s p. doktorkou a ak bolo všetko v poriadku, sadli si do pripraveného kresla, pri ktorom už čakali milé sestričky a odber mohol začať. Počas neho sa s darcami milo rozprávali a po pár minútach bol odber hotový. Následne si darca/darkyňa ešte sadli na čaj a príjemné porozprávanie o všeličom možnom s pani šoférkou, ktorá im dala sladkú odmenu, obedový lístok a potvrdenie o darovaní krvi. Sme hrdí na našich žiakov a žiačky, že majú šľachetné a dobré srdcia a sú ochotní darovať tú najcennejšiu tekutinu.

M. Rožek

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:52