• Workshop ZMUDRI

• 06.11.2022 15:50
      • Dňa 24. 10. 2022 zavítala do našej školy p. Kostovčáková z portálu ZMUDRI.SK, aby v triede III.B realizovala workshop na tému „Kritické myslenie.“
      • Táto problematika je v súčasnosti mimoriadne dôležitá práve v online priestore, v ktorom trávia mladí ľudia množstvo voľného času. Na úvod sme sa pripojili so svojimi mobilmi na školskú sieť v Audio učebni a následne sme už interaktívne dopĺňali hlasovanie na dané témy. Povedali sme si, ako je dnešná doba ovplyvnená sociálnymi sieťami a ukázali sme si tiež rôzne spôsoby, ako predísť klamstvám na internete. Všetky aktivity boli interaktívne a my sme boli aktívne zapojení na ich vypracovaní. Prednášajúca nám ukázala konkrétne spôsoby, ako odlíšiť hoaxy a upozornila nás na nebezpečné stránky a profily na Instagrame. Taktiež nám odporučila stránky, ktoré nám poskytujú bezpečné a pravdivé informácie.

Vďaka tomuto workshopu sa vieme už bezpečnejšie pohybovať na internete a pri čítaní správ dokážeme využívať kritické myslenie. Táto zručnosť je pre nás určite nenahraditeľná.

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:27