• 15.10.2022 21:54
      • Dňa 5. októbra sa na našej škole uskutočnil Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je motivovať 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov.
      • Jazyková rozmanitosť je totiž nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia.

Vrámci tohto dňa sa ruštinári z 5.G/H spojili so svojimi spolužiakmi, ktorí sa vyučujú na našej škole francúzsky jazyk, aby si navzájom predstavili tieto dva cudzie jazyky a krajiny.

Ruštinári si pre francúzštinárov pripravili krátke privítanie v ruskom jazyku, zábavný kvíz o Rusku, ktorého víťaz získal sladkú odmenu a tiež pripravili tradičné ruské pochutiny v podobe pravého ruského čaju sladeného varenými višňami a tiež tradičnú Ruskú zmrzlinu.

Francúzštinári naopak porozprávali ruštinárom pár základných faktov o Francúzsku, taktiež si pripravili zaujímavý kvíz a nakoniec zaspievali aj francúzsku hymnu. Predstavili aj jedno z tradičných jedál Francúzska a to bagetu s kozím syrom, ktorú sme mali možnosť aj ochutnať.

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:19