• 1. kolo olympiády Mladý účtovník 2024

• 18.04.2024 11:19
      • 19. marca sa uskutočnilo 1. online kolo súťaže Mladý účtovník 2024. Ide o 26. ročník olympiády, ktorú organizuje spoločnosť KROS v spolupráci so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov.
      • V 1. kole sa súťaže zúčastnilo 144 žiakov stredných škôl a obchodných akadémií. Za obchodnú akadémiu Žilina súťažili 3 maturantky. 1 žiačka získala krásne 17. miesto a 1 žiačka zvíťazila. Obe tak získali možnosť dostať sa na prestížne univerzity na Slovensku bez prijímacích skúšok. Taktiež obe žiačky sa môžu zúčastniť dňa otvorených dverí v spoločnosti KPMG v Bratislave alebo Košiciach.

Na krásnom 1. mieste sa umiestnila Lenka Kurucová z V. H triedy. Získala diplom a poukaz na nákup športových potrieb. 17. miesto obsadila Martina Húšťavová zo IV. A triedy.

Srdečne blahoželáme!

2. online kolo sa uskutoční 16. apríla 2024. Obom študentkám držíme palce a tešíme sa na výsledky.

Ing. Lenka Synáková
        vyučujúca odb. ekon. predmetov