• Kam na vysokú?

• Maturanti – žiaci IV. A, IV. B, V. G a V. H sa 28. septembra 2023 zúčastnili akcie Roadshow – najväčší veľtrh vysokých škôl. Akcia „Kam na vysokú 2023“ sa konala v priestoroch hotela Slovakia v Žiline.
      • Veľtrhu sa zúčastnilo vyše 30 slovenských a českých fakúlt univerzít a vysokých škôl. Žiaci si mohli vybrať a pýtať sa práve zástupcov tých fakúlt, o ktoré majú záujem. Využili príležitosť a dozvedeli sa dôležité informácie o prijímacích skúškach a štúdiu. Agentúra Cambridge Study poskytla žiakom informácie týkajúce sa štúdia v zahraničí.

Veľkým prekvapením bolo vypočuť si, koľko stoja prihlášky či samotné štúdium.

Ak niekto zo žiakov ešte nebol rozhodnutý, určite po veľtrhu vysokých škôl má už jasno.

Ing. Lenka Synáková