• Mini-Erasmus v Bratislave

• 10.12.2023 22:09
      • V dátumoch od 19. až 23. novembra sa žiačky Soňa Hrušíková (V.H), Nikoleta Kontšeková (V.H), Adriana Führichová (IV.B) a Zuzana Singerová (IV.B) zúčastnili programu Mini-Erasmus v Bratislave.
      • Je to projekt určený hlavne pre stredoškolákov, ktorí majú problém s výberom vysokej školy alebo majú záujem o skúsenosť vysokoškolského života ešte počas strednej školy.

Po nedeľnom otvorení projektu so známymi osobnosťami ako Bekim Aziri, sme smelo vykročili na naše prvé prednášky. Bolo fascinujúce byť súčasťou akademického prostredia a vidieť všetky zaujímavé prednášky z rôznych odborov ktore univerzita ponúka, a ktorých témy nemohli byť rozličnejšie. Dozvedeli sme sa veľa nových informácií od modernej histórie Španielska, cez analýzu televíznych reklám, švédsku detskú literatúru až po základy arabčiny.

Organizátori nám vymysleli aj rôzny formálny program po skončení prednášok, ktorý sme si mohli individuálne zvoliť podľa našej chuti. Študenti mali možnosť stráviť svoj čas hraním Agilnej hry v priestoroch Telekomu, dozvedieť sa ako byť viac šetrný k prírode na prednáške o environmentálnej ochrane alebo ako to funguje v detskej nadácii.

Spoznali sme veľa nových ľudí aj počas neformálnych večerných programov, kde sme mohli byť súčasťou hier ako laser game, escape room alebo geocaching. Zistili sme tak, že vysokoškolský život ponúka nie len nové možnosti vzdelávania a osobného rastu, ale aj zábavu a nových kamarátov.

Počas tohto projektu sme sa naučili omnoho viac než len nové učebné látky. Získali sme nový pohľad na svet, ktorý nás neodkladne čaká po ukončení štúdia na strednej škole.

Celkovo bol Mini-Erasmus pre nás neuveriteľným zážitkom. Odporúčame ho každému stredoškolákovi, ktorý má záujem o skúsenosť vysokoškolského prostredia ešte pred samotným vysokoškolským štúdiom. Je to príležitosť, ktorá môže zmeniť váš pohľad na svet a otvoriť nové dvere do budúcnosti.

Soňa Hrušíková, Nikoleta Kontšeková V.H

Fotogaléria: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:92