• Erasmus+  opäť využili v školskom roku 2022/2023 aj učitelia
      • Erasmus+ opäť využili v školskom roku 2022/2023 aj učitelia

• 19.09.2023 08:36
      • Aj tento rok využili naši pedagógovia časť letných prázdnin na vzdelávanie v rôznych oblastiach a zúčastnili sa vzdelávacích kurzov na ostrove Malta a v Španielsku. Využili na to možnosti a prostriedky projektu Erasmus+ 2021-1-SK01-KA121-VET-000004792.
      • Päť pedagogických zamestnancov školy a dvaja zástupcovia ŽSK– si v rôznych termínoch pobalilo kufre a vycestovalo za novými odbornými a jazykovými vedomosťami. Kurzy ponúkajú široké spektrum výberu, a tak si každý účastník našiel to, čo ho v jeho učiteľskom pôsobení posunie najviac. Veľkým prínosom bola aj možnosť neustále komunikovať v cudzom jazyku konkrétnej krajiny a ten sa naplno využil aj pri výmene skúseností z rôznych oblastí školstva medzi „kolegami“ z Francúzska, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska, ale aj Japonska a susedných Čiech. Kurzy prebiehajú od deviatej do tretej v intenzívnom tempe s malými prestávkami, ale nezabúda sa ani na oddych a spoznávanie krajiny. Tento rok bolo leto horúce, konkrétne na Malte padali teplotné rekordy z roku 1936 a na teplomeroch bolo možné vidieť aj neuveriteľných 46 stupňov. Krajina tak ponúkla príjemné vydýchnutie na maltských plážach, malebné boli prístavné dedinky, a obdiv si zaslúžil aj spoločný výlet na malý ostrov Gozo. Čas na kurzoch bol využitý naozaj plnohodnotne vo všetkých smeroch a sme si istí, že ku kvalite výučby na našej škole prispejú aj takto získané nové vedomosti a skúsenosti.

Autor: Ing. Michaela Kostolná

Fotoalbum: https://oavoza.edupage.org/album/#photos:album:68