• NOC LITERATÚRY NA OAVOZA

• 25.09.2022 16:39
      • Noc zo stredy 21. septembra na štvrtok bola pre našu školu výnimočná. Vďaka projektu Noc literatúry totiž OAVOZA ožila v čase, kedy už zvyčajne zíva prázdnotou. Od 18:00 do 22:00 sa priestormi audiovizuálnej učebne v pravidelných polhodinových intervaloch niesli slová ukážok súčasnej európskej literatúry.
      • U nás to boli úryvky z diel Jednorožce od slovenskej autorky Barbory Hrínovej a Celkom ľudské od francúzskej autorky Karine Tuil, ktoré čítali výtvarníčka Martina Mäsiarová a fotograf Marek Jančúch. Takto sme sa spolu s ďalšími školami v centre mesta stali súčasťou úžasného literárneho podujatia. V rámci tejto krásnej akcie našu školu navštívili nielen milovníci literatúry, ale aj bývalí absolventi našej školy, ktorí si zaspomínali na krásne roky štúdia na OAVOZA.

Mgr. Zdenka Dubcová